foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Pokaz premierowy etiudy filmowej „HUBAL”

oraz zwiastuna serialu „DIABEŁ ŁAŃCUCKI”.

 

Dnia 10 lipca 2021r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy został zorganizowany pokaz premierowy etiudy filmowej „HUBAL” oraz zwiastuna serialu „DIABEŁ ŁAŃCUCKI”.

Pokaz odbył się z udziałem twórców oraz aktorów serialu o Stanisławie Stadnickim zwanym Diabłem Łańcuckim. Serial powstał na podstawie scenariusza i powieści Jacka Komudy, a jego realizacji podjęła się Fundacja „Ułani Króla Jana”, która swoją siedzibę ma w Malawie na terenie naszej gminy.

Przybyłych gości powitali: Sylwia Grygier i Grzegorz Gągola Wójt Gminy Bircza. Władze Powiatu Przemyskiego, na którego to terenie kręcone były sceny zarówno do etiudy „Hubal” jak i serialu „Diabeł Łańcucki” reprezentował Jan Pączek Starosta Przemyski i Wojciech Bobowski Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego. Całość wieczoru poprowadzili Edyta Żyła i Sławomir Kwoka z Fundacji Ułani Króla Jana - producenci pierwszego pilotażowego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” na czele z prezesem i jednocześnie autorem powieści i scenariusza Jackiem Komudą. "Diabeł Łańcucki" czyli Stanisław Stadnicki, to historyczna postać, człowiek owiany legendą i złą sławą. To opowieść barwna i dynamiczna rodem z XVII wiecznej Polski. To właśnie losy Stanisława Stadnickiego są osią historii, którą producenci chcą opowiedzieć w serialu o tym samym tytule.

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła udział w imprezie finansując  organizację cateringową dla zaproszonych gości.

Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji ”PROW 2014-2020. Impreza miała na celu integrację społeczności lokalnej.

 

GALERIA