foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Logowanie

Zmień język

Licznik odwiedzin

77653

Aktualna data

strona projektu

Konkurs Bożonarodzeniowy 2018

Przemyśl, 13 grudnia 2018

Dnia 13 grudnia 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbył się Konkurs Bożonarodzeniowy 2018 organizowany przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”. W konkursie wzięło udział 10 uczestników z obszaru objętego LSR: Koło Gospodyń Wiejskich w Kniażycach, Stowarzyszenie „Aktywni Razem” Zadąbrowie, Medyckie Koło Gospodyń Wiejskich, Kobiety Aktywne Prałkowce, Stowarzyszenie im. Ks. J. Twardowskiego Działające Na Rzecz Rozwoju Hermanowic, Stowarzyszenie Kulturalne „Jawor” w Pikulicah, Stowarzyszenie Kulturalne Orły, „RAZEM JEST ŁATWIEJ” w Żurawicy,  Koło Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki” z Buszkowiczek, oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Torki „Nie Tylko Dla Siebie”.

Celem konkursu była aktywizacja i integracja członków społeczności lokalnej oraz kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA”.

Komisja w składzie: Gerard Szczygieł, Grażyna Poczynek, Władysław Maciupa, Ewa Lenar-Noster po dokonaniu degustacji postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody rzeczowe w każdej kategorii:

  • Przystawki – dla Stowarzyszenia „Aktywni Razem” Zadąbrowie za przystawkę „Ryba w warzywnej pierzynce"
  • Dania główne – Kobiet Aktywnych Prałkowce za danie „Kaczka w marynacie miodowo-musztardowym z morelą, jabłkami i cebulą z rodzynkami podawana z pierożkiem grzybowym”
  • Ciasta i desery – dla „RAZEM JEST ŁATWIEJ” w Żurawicy za ciasto „Makownik złocisty”. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !!!! GALERIA