foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

logotypy

 ikona=

Konkurs Wielkanocny - Przemyśl, 21 marca 2024 r.

Dnia 21 marca 2024 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbył się Konkurs Wielkanocny organizowany przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”. W konkursie wzięło udział 6 uczestników z obszaru objętego LSR:

1. Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Torki „Nie Tylko Dla Siebie”

2. Koło Gospodyń Wiejskich w Kniażycach

3. Koło Gospodyń Wiejskich w Kormanicach

4. Koło Gospodyń Wiejskich w Żurawicy

5. Koło Gospodyń Wiejskich w Medyce

6. Prałkowce – myśl globalnie, działaj lokalnie.

Celem Konkursu jest wyłonienie i promowanie najlepszych potraw wielkanocnych oraz kultywowanie obrzędów świątecznych obszaru działania LGD.

Potrawy były oceniane w trzech kategoriach: przystawki, dnia główne oraz ciasta i desery.

Komisja w składzie: Gerard Szczygieł, Lubomira Michałuszko oraz Tadeusz Błaszczyszyn po dokonaniu degustacji postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody rzeczowe:

  • w kategorii Przystawki – Kołu Gospodyń Wiejskich w Kniażycach,
  • w kategorii Danie główne – Kołu Gospodyń Wiejskich w Medyce,
  • w kategorii Ciasta i desery - Prałkowcom – myśl globalnie, działaj lokalnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom na udział!

 

GALERIA CZ. I                                   GALERIA CZ. II

ikona warsztat

Festiwal Polska od Kuchni

- trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Festiwal „Polska od Kuchni” to prawdziwe święto smaków, które zaprasza wszystkich miłośników polskiej kuchni na niezapomnianą podróż po regionalnych tradycjach kulinarnej Polski.

Festiwal stanie się areną dla najlepszych kucharzy, pasjonatów kulinarnych oraz wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje kulinarne horyzonty. Na odwiedzających czekają liczne stoiska z regionalnymi przysmakami, warsztaty kulinarno-edukacyjne, degustacje potraw przygotowywanych na żywo oraz wiele innych atrakcji. Te wyjątkowe wydarzenie rusza w Polskę już po raz czwarty, tym razem z Menu Wolności oraz nową Ambasadorką – Katarzyną Bosacką.

Menu Wolności to ogólnopolska akcja społeczna mająca na celu rozpropagowanie wśród wszystkich Polaków idei wspólnego i radosnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, które przyniosły Polsce wolność. To właśnie przy stole i wspólnym posiłku następuje największa integracja.

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz kolejny zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów oraz dla wystawców dostępne są na stronie festiwalu pod linkami:

https://festiwalpolskaodkuchni.pl/zgloszenia-do-konkursow--formularze-s6106

https://festiwalpolskaodkuchni.pl/wystawcy-kgw--formularz-s6144

https://festiwalpolskaodkuchni.pl/wystawcy-ogolni--formularz-s6145

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 29 marca br. 

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na naszych profilach na portalach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/polskaodkuchni 
Instagram: https://www.instagram.com/festiwalpolskaodkuchni

Czytaj więcej: Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

ikona warsztat Harmonogram naborów wniosków

o wsparcie na rok 2024

Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”  publikuje Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w ramach Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz w Programie Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 na rok 2024.

Jednocześnie informujemy, że w roku 2024 LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA” nie planuje naborów wniosków w zakresie Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027  ani Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

                   Harmonogram naborów wniosków o wsparcie na rok 2024

UWAGA: Informujemy, że zgodnie  6 ust. 5 lit. a UMOWY O WARUNKACH I SPOSOBIE REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ harmonogram będzie aktualizowany raz na kwartał każdego roku. W związku z tym  osoby zainteresowane prosimy o bieżące monitorowanie zmian wprowadzanych w niniejszym dokumencie.

 

POWIATOWE KONKURSY WIELKANOCNE 2024

Urząd Gminy Krzywcza zaprasza do udziału w powiatowych konkursach wielkanocnych: na najładniejszą pisankę, palmę wielkanocną oraz ciasto wielkanocne. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kiermaszu wielkanocnym podczas XXIV Sejmiku Folklorystycznego związanego z obchodami Świąt Wielkanocnych w Reczpolu.

Szczegóły w załączonych regulaminach.

 

Kartazglsozenia-konkursnapisanki

pisanki-2024-regulamin

Palma-ciasto-2024-regulamin-2

KartazglsozeniaPisanki_kiermasz

 

WZC 03.10.2016

 Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" zaprasza do udziału w 

KONKURSIE WIELKANOCNYM 2024

Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie najlepszych potraw wielkanocnych oraz kultywowanie obrzędów świątecznych obszaru działania LGD

Konkurs odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Przemyślu  

dnia 21 marca 2024 roku godz. 11.00 .

Tematyka konkursu obejmuje „Potrawy wielkanocne”. W ramach prezentacji potraw wielkanocnych każdy Uczestnik zgłasza do konkursu po jednej potrawie w każdej z trzech kategorii:      I. Przystawki      II. Dania Główne     III. Ciasta i desery

W konkursie mogą uczestniczyć Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje działające na terenie gmin: Bircza, Fredropol, Krasiczyn, Medyka,Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica objętych objętych Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 (LSR). 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Karty zgłoszeniowej oraz złożenie jej drogą elektroniczną (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  do dnia 29 lutego 2024 roku do godz. 14.00.

KARTA ZGŁOSZENIOWA (word)          KARTA ZGŁOSZENIOWA (PDF)          REGULAMIN KONKURSU

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie na stronie internetowej www. ziemiaprzemyska.pl oraz w biurze LGD  (Plac Dominikański 3, pokój nr 25, tel. 16 676 02 57, 691 079 944, 691 106 533, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.